Ile pieniędzy przygotować na prawo jazdy kategorii B?

Ceny za kurs prawa jazdy są w Polsce zróżnicowane. Różnią się nie tylko pomiędzy województwami, ale także pomiędzy miastami wchodzącymi w jego skład. Tańsze kursy kategorii B oferować będą szkoły, które muszą do miasta w którym jest WORD dojechać, aby przeprowadzać naukę na trasach egzaminacyjnych. Niestety wiąże się to z kłopotliwymi dojazdami, które zabierają czas z Twojego kursu, bo to Ty będziesz do WORDu dojeżdżać. Jest to więc złudna oszczędność. Warto rozważyć dojazd do miasta w którym będzie odbywał się egzamin na własną rękę za sprawą PKP, PKS czy prywatnych przewoźników i od pierwszych minut zajęć uczyć się na trasach egzaminacyjnych. Jednak nawet w tym samym mieście możemy nieraz zauważyć dużą różnicę w cenie pomiędzy Ośrodkami Szkolenia Kierowców. Skąd taka rozbieżność?

Sprawdź nasz cennik kursów i jazd dodatkowych w Rzeszowie.
Dowiedz się ile kosztuje prawo jazdy w OSK Driver klikając tutaj

Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę jazdy?

Cena kursu uzależniona jest od kilku czynników.
Przede wszystkim zwróć uwagę jaką zdawalność osiągnęła w poprzednim roku szkoła do której chcesz się zapisać. Możesz to zrobić wchodząc na stronę Biuletynu Informacji Publicznej swojego miasta.

Sprawdź także, czy Szkoła Nauki Jazdy posiada taką flotę samochodową jak Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w mieście w którym będziesz zdawać. Nawet ten sam model samochodu różniący się jedynie generacjami będzie wymagał nieco innej motoryki tak podstawowych czynności jak ruszanie. Najefektywniejszą naukę i najszybsze efekty osiągniesz jeżdżąc od pierwszej godziny na takim samym samochodzie na jakim będziesz zdawać.

Zanim zdecydujesz się na kurs sprawdź opinie byłych kursantów. Zacznij od tych negatywnych i zobacz ich liczbę względem opinii pozytywnych. W ten osób uzyskasz najwięcej informacji i pełen obraz ośrodka.

Pamiętaj także, że najtańszy kurs prawa jazdy może okazać się zmarnowaniem pieniędzy i w konsekwencji dodatkowymi kosztami związanymi z doszkalaniem. Prawdopodobnie po niezdanym egzaminie praktycznym tani kurs zmusi Cię do wykupienia jazd dodatkowych w innej, renomowanej szkole, gdzie tak naprawdę zobaczysz ile rzeczy można było wytłumaczyć lepiej i ile manewrów Cię ominęło.

Ile więc tak naprawdę kosztuje prawo jazdy?
Średnia cena za kurs podstawowy kategorii B w naszym kraju to 2500zł.
Źródło
Źródło
Naszą ofertę znajdziesz klikając tutaj